CHOROBY O PODŁOŻU AUTOIMMUNOLOGICZNYM I NEUROREGENERACYJNYM
- Stwardnienie rozsiane
- Stany po udarze niedokrwiennym mózgu
- Choroba Hashimoto
- Choroba Leśniowskiego – Crohna
- Wrzodziejące zapalenie jelita grubego
- Reumatoidalne zapalenie stawów, choroby reumatyczne
Działanie p/zapalne ozonoterapii wynika z tego, że pod wpływem jej działania następuje zmniejszenie Ilości neutrofili i mastocytów.
Ostatnio uważa się że mastocyty odgrywają znaczącą rolę w stanach zapalnych np. stawów.
Czynniki chemotaktyczne przyspieszają gromadzenie się mastocytów w miejscu stanu zapalnego i wspólnie z innymi mediatorami powodują ich aktywacje i uwolnienie enzymów lizosomalnych.
Euzynofile są komórkami p/zapalnymi których stymulatorem jest terapia tlenowo –ozonowa.
Z innych badań wynika ze u chorych z obecnością stanu zapalnego kończyn po zastosowaniu ozonoterapii stwierdza się obniżenie poziomu fosfatazy alkalicznej.
Wzrost natomiast poziomu tego enzymu w naczyniach jest znamienny dla wzmożonej przepuszczalności ich ściany co ma miejsce w różnych stanach zapalnych tkanki.
Ozonoterapia w procesach neurodegeneracyjnych
Zwiększony stres oksydacyjny jest związany z zanikiem komórek nerwowych. Ozonoterapia zmniejszając konsekwencje stresu oksydacyjnego może odgrywać role w ochronie komórek nerwowych.
Stwardnienie rozsiane
Aktywne postacie tlenu: rodnik ponadtlenkowy i hydroksy tlenowy oraz rodniki nienasyconych lipidów uszkadzają białka, kwasy nukleinowe i lipidy, odgrywając znaczną rolę w powstawaniu wielu chorób. Na działanie wolnych rodników podatne są szczególnie błony komórkowe z uwagi na dużą zawartość nienasyconych kwasów tłuszczowych. Wyniki badań nagromadzone w ostatnich latach potwierdzają hipotezę iż niekontrolowane procesy wolno rodnikowe są włączone w powstawanie i postęp wielu chorób w tym SM.
Wzmożoną generacje wolnych rodników tlenowych zaobserwowano w okresie zaostrzenia choroby.
/Głabinski i wsp.Jncreased generation of superoxide radiacals the blood of M.S patients. Acta Neurol 1993/
Zauważono poprawę stanu zdrowia po wprowadzeniu leczenia antyoksydantami a poprawa ta korelowała z korzystnymi zmianami w procesach peroksydacji lipidów.
Przed szkodliwym działaniem wolnych rodników osłaniają organizm enzymy przede wszystkim: dysmutaza nadtlenkowa, katalaza i peroksydaza glutationowa.
Jak wynika z przeprowadzonych badań podawanie mieszaniny tlenowo -ozonowej powoduje znaczny wzrost powyższych enzymów.
W czasie ozonoterapii obserwowano ustępowanie objawów chorobowych zarówno ze strony nerwów czaszkowych jak i objawów uszkodzenia dróg piramidowych, móżdżkowych czy też zaburzeń zwieraczy. Poprawa była wyższa u chorych z remitująca chorobą.
W leczeniu stosowano ozonoterapię dożylną w liczbie od 10 do 15 zabiegów.
/ Cendrowski W.: Skala numeryczna jako miara stanu neurologicznego chorych na stwardnienie rozsiane./
Skuteczna
terapia ozonem
Ozonoterapia pozwala na leczenie wielu schorzeń – chorób narządów ruchu, chorób skóry, chorób o podłożu autoimmunologicznym, oczu. Wspomaga również odchudzanie, regenerację i walkę z chorobami natury onkologicznej.
Adres gabinetu
ul. Przyjaźni 54/U02
53-030 Wrocław
Rejestracja telefoniczna
530 635 560
kontakt@ozonomedica.pl
Kontakt z nami