DIETETYKA

Dietetyka to prawidłowy sposób żywienia, który oddziałuje na nasze ciało, pomaga zachować młody wygląd, zapobiega wystąpieniu wielu chorób, jak również ma wpływ na zdrowie psychiczne.

A jaka jest Twoja dieta? Zgodnie ze słowami Hipokratesa „Jesteś tym, co jesz”. Warto zatem przywiązywać uwagę do tego, co trafia na nasze talerze. Należy przy tym pamiętać, że wszystkie zmiany na lepsze zaczynają się w głowie. Zdrowe odżywianie wymaga dyscypliny, współpracy z dietetykiem i determinacji. Dzięki nim udaje się osiągnąć sukces w postaci dobrego zdrowia, smukłej sylwetki i młodego wyglądu. Zacznij współpracę ze specjalistą! Otrzymasz indywidualny plan żywienia i wsparcie dietetyka na każdym etapie wdrażania go w życie.

 

Co znaczy zdrowe odżywianie?

Możemy natknąć się na wiele sloganów o zdrowym żywieniu, ale często ich źródło nie jest sprawdzone. W mediach wciąż słyszymy o nowych cudownych dietach, których skuteczności nie potwierdzają naukowe badania. Czym więc jest zdrowe odżywianie?

Kiedy jemy w odpowiednich ilościach pokarmy dobrej jakości zawierające niezbędne aminokwasy, tłuszcze, minerały witaminy czy antyoksydanty, to odżywiamy cały organizm,  również swój mózg. Naukowo stwierdzono, że 70% naszego zdrowia zależy od trybu życia, od naszej diety. Odpowiednio zbilansowana dieta poprawia też samopoczucie, a także wpływa na wygląd i jakość cery i włosów.

 

Jak wygląda współpraca z dietetykiem?

Wszystko zaczyna się od wywiadu żywieniowego. Dietetyk pyta o to, co lubimy jeść, a czego nie. W rozmowie dąży do ustalenia, jakie zmiany uda się wprowadzić w sposobie odżywiania i stylu życia. Dobry dietetyk jest dociekliwy i otwarty na nową wiedzę. W jego zawodzie niezbędnym okazuje się śledzenie nowych badań i dopasowywanie diety do jednostkowych potrzeb. Otyłość czy inne dolegliwości mogą być objawami poważniejszych problemów, których przyczynę próbuje odkryć właśnie dietetyka. Specjaliści z tej dziedziny przeprowadzają diagnozy na bazie dostępnych wyników badań i analizy składu chemicznego ciała. Pracując z pacjentami, stosują indywidualne podejście, stale motywując do zmiany stylu życia na zdrowszy. Przekonaj się o skuteczności współpracy z dietetykiem. Umów się na konsultację.

Trzeba wiedzieć, że nie ma jednej diety dla każdego. Ułożenie planu odżywiania zależy od wielu czynników, takich jak schorzenia czy stopień aktywności fizycznej. Nie bez znaczenia pozostają też gusta żywieniowe. Przy jednostkach chorobowych dietetyk wprowadza konkretne zalecenia, na przykład wyklucza pokarmy niesprzyjające powrotowi do zdrowia albo bezpośrednio pogarszające stan zdrowia.

Zrezygnuj z łatwo dostępnych przetworzonych produktów i żywności pełnej węglowodanów prostych! Nie koncentruj się na kaloriach i kilogramach! Zacznij zmieniać swoje odżywianie tak, by czerpać z niego korzyści dla swojego zdrowia!

 

Masz pytania? Wypełnij formularz kontaktowy lub skontaktuj się z nami telefonicznie!

Nasz gabinet

Umów się na wizytę

Adres gabinetu

ul. Przyjaźni 54/U02
53-030 Wrocław

Rejestracja telefoniczna

530 635 560

E-mail

kontakt@ozonomedica.pl

Kontakt z nami

Zgoda

1 + 6 =