METODY LECZENIA OZONEM

Zabieg autohemotransfuzji (LAH – Large AutoHemotherapy)

Metoda polega na pobraniu od 50 do 100 ml krwi własnej pacjenta przy użyciu sterylnego
 i jednorazowego zestawu. Następnie wzbogaca się pobraną krew określoną ilością medycznego ozonu. W ten sposób 100% użytego ozonu reaguje z białymi i czerwonymi krwinkami, zwiększając ich metabolizm. Aktywowana, wzbogacona krew jest w krótkim czasie przetaczana z powrotem do krwiobiegu.

Zabieg trwa od 20 do 30 minut.

Wlewy kroplowe płynów ozonowych /ozonowana sól fizjologiczna /

Jest to metoda alternatywna do autohemotransfuzji. Pozwala to na stosowanie mniejszych dawek ozonu.

Mała autohemotransfuzja (SAH – Small AutoHemotherapy)

W tej metodzie wykorzystuje się drogę domięśniową do nieswoistej aktywacji układu immunologicznego. Polega ona na pobraniu niewielkiej ilości krwi własnej pacjenta i wstrzyknięciu jej w okolice zmian zmienionych chorobowo lub w mięsień pośladkowy.

Dzięki temu następuje pobudzenie miejscowych procesów przeciwzapalnych i regeneracyjnych, aktywacja mikro krążenia, jak i stymulacja sił obronnych organizmu. Ma to zastosowanie np.
w leczeniu miejscowych zmian zwyrodnieniowych czy też nawracających infekcji ogólnych.

But/rękaw ozonowy – zewnętrzne stosowanie mieszaniny tlenowo – ozonowej

Leczenie ran polega na użyciu ozonoodpornych, szczelnie zamykanych specjalistycznych foli, ma to zastosowanie przy leczeniu trudno gojących się ran, stopie cukrzycowej, odleżynach oraz owrzodzeniach. Dzięki możliwości regulacji wielkości buta lub rękawa ozonowego można leczyć rany różnych wielkości i na wielu chorobowo zmienionych obszarach.

Ostrzykiwanie podskórne

W metodzie ostrzykiwania podskórnego podaje się mieszaninę tlenowo ozonową w formie iniekcji podskórnych w okolice miejsc zmienionych chorobowo np. w stanach nasilonego trądziku i innych stanach zapalnych czy bólowych.

Ostrzykiwanie naczynek /pajączków/

Podanie niewielkiej ilości mieszaniny tlenowo ozonowej bezpośrednio do naczynka powoduje jego zamknięcie, co daje pożądany efekt kosmetyczny. Zabieg wykonuje się bardzo cienką igłą, podając ozon bardzo powoli przez okres od 30 do 60 sekund. Po zabiegu stosuje się bandaż uciskowy przez jeden dzień.

 Podawanie dojelitowe

Zabieg dojelitowy/doodbytnicze podanie mieszaniny tlenowo ozonowej/ – jest stosowany z równie dobrym skutkiem, jak podanie drogą dożylną. Ozon z łatwością przenika przez ściany jelita i dostaje się do krwiobiegu.

Jest to zabieg mało skomplikowany i bezbolesny. Metoda polecana jest w szczególności tym pacjentom, u których z różnych przyczyn nie można zastosować podania dożylnego, u których występują choroby w obrębie jelita oraz, co jest istotne, można ją stosować u dzieci.

 

Nasz gabinet

Umów się na wizytę

Skuteczna
terapia ozonem

Ozonoterapia pozwala na leczenie wielu schorzeń – chorób narządów ruchu, chorób skóry, chorób o podłożu autoimmunologicznym, oczu. Wspomaga również odchudzanie, regenerację i walkę z chorobami natury onkologicznej.

Adres gabinetu

ul. Przyjaźni 54/U02
53-030 Wrocław

Rejestracja telefoniczna

530 635 560

E-mail

kontakt@ozonomedica.pl

Kontakt z nami

Zgoda

10 + 7 =